Menu

PO GODZINACH...

Wieczorem kiedy dzieci zasypiają wpadają mi do głowy różne pomysły o których poniżej... To co zajmuje mnie najbardziej to projektowanie i szycie nosidełek mei tai. A WOOLLOOMOOLOO to naturalna konsekwencja mojej pasji tworzenia.

Aplikacje podszywane - jak zrobić ? Instrukcja.

marysiowamama

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy tak się nazywają w każdym razie u mnie tak. Sposób ten wyłonił się sam z siebie po tym jak miałam straszne problemy z przyfastrygowaniem delikatnych części na zwykłej aplikacji. Obszycie jej też nie było łatwe. Ten sposób dostarcza wiele więcej możliwości.

Do dzieła:

1. Bierzemy dwie warstwy materiału. Jedna z nich to ta która bedzie kolorem aplikacji.Na niej rysujemy wzór aplikacji i przeszywamy, zwykłym, gęstym ściegiem.

2. Po obszyciu, po prwej stroniewyłania nam się kształt aplikacji.

3. Po lewej stronie obcinam zawsze nadmiar materiału.

4. Teraz ta najmozolniejsza część roboty. Za pomocą tego czym się da (prutnik ;) nożyczki) wycinamy zewnętrzny materiał w miejscach gdzie ma wyglądać aplikacja.

5. Gdy mamy wycięty cały nadmiar materiału zostaje już tylko obszyć wszystkie kontury.

6. Gotowa aplikacja poniżej.

 

 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • ewcia116

  dziękuję za instrukcję udało mi się uszyć wprawdzie prostą gwiazdkę ale od czegoś trzeba zacząć mam pytanko jak zrobić dwu kolorową aplikację ?? pozdrawiam ciepło

 • marysiowamama

  Super że mogłam pomóc. Jesli chcesz kolorowe niestety pod miejsca które będziesz wycinać musisz podszyć różne kolory materiału.

 • Gość *.osk.enformatic.pl

  Ale piękny pouch!

 • Gość: [Mgła] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Świetny pomysł z tą aplikacją. Ślicznie wygląda. Standardowy motyw - motyl, ładnie dobrane kolory. Bardzo mi się podoba.
  szydelkawemgle.blogspot.com/

© PO GODZINACH...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci